آموزش تخصصی اندیکاتور اسمارت مانی (Smart Money)

اندیکاتور اسمارت مانی
اندیکاتور Smart Money نقاط حمایت و مقاومت را در نمودار به نمایش می گذارد.

درباره اندیکاتور اسمارت مانی (Smart Money)

در بازار های مالی، استفاده از اسیلاتور هایی که بتوانند در تحلیل ارز ها به معامله گران کمک کنند، بسیار هوشمندانه است. اندیکاتور اسمارت مانی (Smart Money Indicator) با ترکیب داده ها و استراتژی های متفاوت سیگنال های بسیار دقیقی را از جفت ارز ها به نمایش می گذارد. این اندیکاتور پیشرفته با به کارگیری نقاط حمایت و مقاومت، گره های قیمت، تریدینگ رنج و خط روند ها نقاط ورود و خروج بهینه ای را به کاربران ارائه می دهد. با ما همراه باشید تا به طور کامل و جامع با «اندیکاتور اسمارت مانی » آشنا شویم.

اهمیت اندیکاتور اسمارت مانی در تحلیل تکنیکال

یکی از قابلیت های اندیکاتور اسمارت مانی، سفارشی سازی استراتژی های شخصی معامله گران است. برای این کار می توان با استفاده از تنظیمات این اندیکاتور، استراتژی های مورد نیاز و مهم خود را فیلتر کنید. اندیکاتور اسمارت مانی به دلایل مختلفی برای معامله گران حائز اهمیت است. این دلایل عبارتند از:

 • الگو های شکست ساختار ” BOS” و تغییر ماهیت ساختار “CHOCH” را در نمودار به نمایش می گذارد؛
 • ریز نوسانات نمودار ارز ها را نشان می دهد؛
 • روند و جهت حرکت ارز ها را طی دوره های زمانی مختلف در نظر گرفته و مطابق با آن ها سیگنال ارائه می کند؛
 • با توجه به گذشته بازار بیشترین و کمترین میزان نوسان را در سشن های معاملاتی متفاوت نشان می دهد؛
 • تریدینگ رنج را در نمودار ارز ها شناسایی کرده و با توجه به آن سیگنال های دقیق را ارائه می کند؛
 • سطوح حمایت و مقاومت را به صورت لحظه ای و با رنگ های قرمز و سبز نشان می دهد؛
 • پیوت های کلیدی و اصلی نمودار ارز ها را شناسایی کرده و بر اساس آن ها نقاط استاتیک و داینامیک را به نمایش می گذارد؛
 • گپ های قیمتی [شکاف های بین کندل های نمودار ارز ها] را شناسایی می کند.

مزایای استفاده از اندیکاتور اسمارت مانی

معامله گران می توانند با ترکیب چند اندیکاتور مهم اسمارت مانی و ارائه استراتژی های مختلف، عملکرد سیگنال دهی را دقیق تر کنند. یکی از برترین ابزار های تحلیل در سبک اسمارت مانی اسیلاتور لوکس الگو است که سیگنال های دقیقی ارائه می دهد. از نکات مثبت این اندیکاتور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تشخیص خطوط روند با استفاده از داده های گذشته نمودار ارز ها و پیش بینی روند آینده دارایی ها؛
 • نمایش نقاط ورود و خروج به منظور سیگنال های دقیق و کسب سود بیشتر؛
 • این اسیلاتور قابلیت سفارشی شدن دارد و معامله گران می توانند با تنظیمات ساده، استراتژی ها و سبک های معاملاتی مختلف آن را شخصی سازی کنند؛
 • اندیکاتور اسمارت مانی با استفاده از زمان مناسب برای ورود به معامله می تواند به مدیریت ریسک سفارش ها کمک کند.
مزایای اندیکاتور اسمارت مانی
این اندیکاتور نقاط ورود و خروج به معاملات را به طور دقیق نشان می دهد.

تنظیمات اندیکاتور اسمارت مانی

همان طور که می دانید، اندیکاتور اسمارت مانی انواع متفاوتی دارد و یکی از برترین ها را می توان لوکس دانست. البته اسیلاتور لوکس نیز دارای چندین زیر شاخه و اسیلاتور های مختلف است که می توانید با جستجو نام آن در تریدینگ ویو، تمام مدل های مختلف این اندیکاتور را مشاهده کنید. یکی از مهم ترین و پر کاربردی ترین مدل های آن را می توان algo Lux دانست. این مدل بر اساس استراتژی های اسمارت مانی نمودار قیمت ارز ها را تحلیل می کند و سپس با استفاده از روند های گذشته، آینده بازار را پیش بینی می نماید.

معامله گران پس از افزودن اندیکاتور به روی نمودار ارز مورد نظر می توانند بر روی علامت تنظیمات کلیک کنند. بخش های مختلف تنظیمات اندیکاتور لوکس الگو عبارتند از:

 • Intrnal label size: این گزینه در بخش inputs قرار دارد و می توان با استفاده از آن اندازه اعداد، ارقام و نوشته های موجود در اندیکاتور را تنظیم کرد.
تنظیمات اندیکاتور اسمارت مانی
در بخش ” inputs” اندیکاتور می توان اندازه و رنگ کندل ها را تغییر داد.
 • MODE: در این تب دو گزینه Historical و Precent وجود دارد که با انتخاب هیستوریکال، معامله گران می توانند تحلیل هایی که بر اساس گذشته بازار پیش بینی شده را مشاهده کنند. اما گزینه پرزنت تنها نمودار قیمت هفته قبل یا چند روز گذشته را تحلیل می کند و تریدر ها می توانند بر مبنای آن ترید کنند.
 • Style: در تب استایل می توان رنگ کندل ها، خطوط روند و تحلیل ها را تغییر داد.
 • Pivot Lookback: در این بخش معامله گران تعیین می کنند که چند کندل قبل و بعد برای محاسبه خطوط حمایت و مقاومت استفاده شود. مسلما تریدر های سوئینگ کار باید کندل ها در طی دوره زمانی یک ماهه و بیشتر را در نظر بگیرند و معامله گران اسکالپینگ با فیلتر کندل های روزانه و چند دقیقه ای می توانند سیگنال های نوسان گیری را دریافت کنند.
 • Swing Area: این بخش میزان نوسانات نمودار را مشخص می کند و با استفاده از گزینه “Wick Extremity” محدوده قیمت باز و بسته شدن نمودار طی روز های گذشته نشان داده می شود. علاوه بر آن، مبنای محاسبه میزان نوسان آینده نمودار قرار می گیرد؛ اما با استفاده از گزینه Full Range می توان با دامنه نوسان روز گذشته یا چند ساعت قبل، کندل های آینده را پیش بینی کرد.
 • Intra-bar Precision: این بخش مربوط به دقت محاسبات اندیکاتور است و با انتخاب مقادیر بالاتر می توان دقت محاسبات را برای رسم خطوط حمایت و مقاومت افزایش داد.
 • Filter Areas By: این فیلتر دو گزینه دارد که با استفاده از بخش “Count” می توان کندل ها را بر اساس تعداد برخورد ها به سطوح حمایت و مقاومت فیلتر کرد. گزینه “Volume” تحلیل نمودار را بر اساس حجم نقدینگی انجام می دهد و بر مبنای آن کندل های آینده ارز ها را پیش بینی می کند.
 • Confluence Filter: این گزینه الگو های صعودی و نزولی بی اهمیت را از روی نمودار قیمت حذف می کند.

پارامترهای کلیدی اسمارت مانی

پارامتر های اندیکاتور اسمارت مانی قیمت ارز ها را با استفاده از خطوط حمایت و مقاومت تحلیل می کند. به همین منظور اندیکاتور اسمارت مانی تمام الگو های شکست ساختار “BOS” و تغییر ماهیت ساختار ” CHOCH ” را نشان می دهد. هر کدام از این نواحی در نمودار قیمت با خطوط رنگی، نمایش نام ساختار و استراتژی نمایش داده می شوند. به طور کلی خطوط قرمز رنگ در نمودار به معنای نقاط مقاومتی و خطوط سبز رنگ به معنای نقاط حمایتی است. با استفاده از خطوط قرمز معامله گران می توانند الگو های مختلف را مشاهده کرده و با توجه به آن ها معامله فروش خود را انجام دهند. علاوه بر آن، میزان و مقدار نقدینگی در بخش های مختلف نمودار نشان داده می شود. همچنین، تریدر ها می توانند بر مبنای حجم معاملات معاملات خود را آغاز نمایند.

تنظیم برای معاملات کوتاه و بلند مدت

در معاملات نوسان گیری که سرعت و زمان معامله بسیار حائز اهمیت است، معامله گران می توانند با استفاده از اندیکاتور اسمارت مانی، الگو های نمودار را پیدا کنند. اندیکاتور لوکس الگو به دلیل قابلیت تنظیمات متفاوت، می تواند سیگنال های دقیق نوسان گیری را ارائه دهد. معامله گران اسکالپینگ با استفاده از بخش “Pivot Lookback” این اندیکاتور، می توانند کندل های روزانه را فیلتر کنند. در این صورت اندیکاتور اسمارت مانی نمودار ارز ها را بر اساس تایم فریم های پایین تر تحلیل می کند و نقاط بهینه ورود و خروج به معاملات اسکالپینگ را در اختیار معامله گران قرار می دهد. معامله گران با استفاده از تنظیمات دیگر می توانند سطوح کلیدی حمایت و مقاومت را دقیق تر مشاهده کرده و اقدام به ثبت سفارش نمایند.

تنظیمات اندیکاتور Smart Money
از اندیکاتور اسمارت مانی می توان در معاملات اسکالپینگ و نوسان گیری استفاده کرد.

بهینه سازی تنظیمات اندیکاتور برای شرایط مختلف بازار

اندیکاتور لوکس با استفاده از استراتژی های اسمارت مانی می تواند سیگنال های مبتنی بر ورود و خروج به معاملات را صادر کند. البته این اندیکاتور به منظور تحلیل درست ارز ها ساخته شده است که نمودار گذشته بازار را بررسی کرده و با استفاده از گره های مختلف، قیمت آینده دارایی ها را پیش بینی می کند. معامله گران با استفاده از این اندیکاتور می توانند حجم معاملات، میزان نقدینگی، ساختار ها و الگو های مختلف در چارت ارز ها را ببینند و بر مبنای آن ترید کنند. تریدر ها می توانند هنگام مشاهده تغییرات مثبت به سیگنال خرید اکتفا کرده و از آن استفاده کنند.

استراتژی های معاملاتی با اندیکاتور اسمارت مانی

در سبک اسمارت مانی شناسایی روند مهم ترین اصل تحلیل تکنیکال است. در حقیقت استراتژی پول هوشمند معتقد است که اگر معامله گران بتوانند موج اصلی ارز ها را شناسایی و بر آن سوار شوند، در آن هنگام سود زیادی از اختلاف قیمت دارایی ها کسب می کنند. در این قسمت از مقاله با مهم ترین استراتژی های اسمارت مانی آشنا می شویم.

استراتژی واگرایی

یکی از برترین الگو ها در اسمارت مانی واگرایی است. در این سبک معاملاتی معامله گران هنگامی که واگرایی را بین اندیکاتور و روند قیمت بازار مشاهده کردند، می توانند اقدام به خرید و فروش ارز ها کنند. در حقیقت اگر حرکت اندیکاتور با جهت حرکت نمودار ارز ها یکی نباشد، می توان به این نتیجه رسید که در آینده، احتمال بازگشت و تغییر روند وجود دارد. به عنوان مثال، اگر اندیکاتور اسمارت مانی جهت رو به پایین را نشان دهد و نمودار ارز ها رو به بالا حرکت کنند پس احتمال ریزش شدید قیمت وجود دارد.

استراتژی شکست سطوح

اساس اسمارت مانی با الگو های شکست ساختار و تغییر ماهیت روند کار می کند. هنگامی که الگو “CHOCH” در نمودار به وجود بیاید، می توان تغییر روند قدرتمند را در ارز ها پیش بینی کرد.

 استراتژی های ترکیبی

سبک های ترکیبی را می توان در استفاده از چند اندیکاتور [بولینگر باند، RSI، میانگین متحرک و …] به طور همزمان خلاصه کرد. همچنین می توان با استفاده از الگو های مختلف اسمارت مانی تحلیل دقیق تری از نمودار ارز ها به دست آورد. برای این منظور معامله گران باید از تمام استراتژی های مهم اسمات مانی مانند پیوت ها، سطوح حمایت و مقاومت، خط روند و … به طور همزمان استفاده کنند.

نکات و ترفندهای استفاده از اندیکاتور اسمارت مانی

اندیکاتور اسمارت مانی با استفاده از ترکیب استراتژی های مختلف به یک اسیلاتور قدرتمند برای تحلیل نمودار ارز ها تبدیل شده است. برای به کارگیری این ابزار قوی چند نکته مهم را به یاد داشته باشید:

 • حتما پیش از استفاده از اندیکاتور پارامتر های مختلف آن را مطابق با استراتژی های معاملاتی خود ترکیب کنید؛
 • مهم ترین تنظیمات اندیکاتور اسمارت مانی، فیلتر حجم و نقدینگی معاملات، دوره های زمانی، نمایش تغییر روند ها با استفاده از رنگ، کندل خوانی و … هستند. با استفاده از این تنظیمات سیگنال های دقیقی مطابق با استراتژی معاملاتی خود دریافت می کنید؛
 • برای معاملات دقیق تر می توان اندیکاتور لوکس اسمارت مانی را با دیگر اندیکاتور های سیگنال دهی ترکیب کرد و به طور همزمان از چند اندیکاتور بر روی نمودار قیمت ارز ها استفاده کرد؛
 • حتما در سیگنال های این اندیکاتور حد ضرر و حد سود را قرار دهید، این کار به مدیریت ریسک اصولی معاملات شما کمک می کند؛
 • هنگام ثبت سفارش با استفاده از این اندیکاتور، حتما به میزان حجم معاملات توجه کنید.

سخن پایانی

اندیکاتور های اسمارت مانی یک ابزار تحلیلی قدرتمند هستند که می توانند نقاط حمایت و مقاومت، گره ها و الگو های مختلف را در نمودار نشان دهند. خطوط متفاوت اندیکاتور اسمارت مانی نقاط ورود و خروج به نمودار ارز ها را نشان می دهند. معامله گران با استفاده از این اندیکاتور ها می توانند به راحتی سیگنال های خرید و فروش دقیق ارز ها را پیدا کنند و با استفاده از الگوریتم های هوشمندانه اندیکاتور اسمارت مانی از بازار های مالی به سود برسند. شما همراهان گرامی از چه اندیکاتور هایی برای استراتژی اسمارت مانی استفاده می کنید؟! تجربه های ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

✅ اندیکاتور اسمارت مانی چیست؟!

اندیکاتور های اسمارت مانی با توجه به استراتژی ها و الگو های سبک اسمارت مانی نمودار قیمت ارز ها را تحلیل کرده و سیگنال های ورود و خروج معاملات را صادر می کنند.

✅ اندیکاتور های پر کاربرد اسمارت مانی چه موارد هستند؟

از اندیکاتور های معروف و پر کاربرد سبک اسمارت مانی می توان به لوکس الگو (Lux Indicator) ، SMI، Concepts و… اشاره کرد.

✅ اندیکاتور اسمارت مانی چه کاربردی دارد؟

اندیکاتور اسمارت مانی نقاط حمایت و مقاومت، گره ها، الگو های متفاوت و پیوت ها را در نمودار قیمت ارز ها شناسایی می کند.

درج نظر