🔆نحوه کپی ترید در متاتریدر 4🎯بررسی اکسپرت کپی ترید متاتریدر 4

🔰آموزش کپی ترید متاتریدر 4 – نحوه کپی ترید در متاتریدر 4

پس از گذشت سالها از انتشار پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و در دسترس قرار گرفتن متاتریدر 5، هنوز هم تریدرها و سرمایه گذاران علاقه مند به استفاده از امکانات آن از جمله کپی تریدینگ هستند!

کپی ترید در پلتفرم متاتریدر 4 از طریق سیستم سیگنال ها انجام می‌شود و سرمایه گذاران به راحتی می‌توانند بدون خروج از پلتفرم، به طور اتوماتیک معاملات موردعلاقه خود را کپی کنند.

برای کسب اطلاعات کامل در رابطه با متاتریدر 4 و نحوه دانلود و نصب آن، می توانید صفحه آموزش متاتریدر 4، را مطالعه نمایید.

در این مطلب با هم به روش کپی تریدینگ در این پلتفرم می‌پردازیم. از جمله موضوعات مهمی که در ادامه می‌خوانید:

  • مفهوم کپی ترید در پلتفرم متاتریدر 4
  • مراحل کپی تریدینیگ در این پلتفرم با توضیحات کامل
  • اکسپرت های کپی ترید MT4
  • دیدگاه متخصصان در زمینه کپی معاملات

لینک افتتاح حساب بروکر آمارکتس

کپی ترید در متاتریدر 44 دانلود متاتریدر 4 دانلود نرم افزار متاتریدر ابزارهای متاتریدر 4
نحوه کپی ترید در متاتریدر 4

 

❇️پشتیبانی ایستگاه ترید پشتیبانی تلگرام
🔵امکانات کپی ترید متاتریدر 4 🟣جزئیات
تعیین درصد سرمایه گذاری از 0 تا 95 درصد از موجودی حساب
مدیریت ریسک کپی ترید تعیین یا کپی سطوح کسب سود و توقف ضرر
تعیین حداکثر اسلیپیج کنترل تغییر قیمت معامله کپی شده نسبت به حساب معامله گر اصلی

 

⚡️کپی ترید در متاتریدر 4 چیست؟ – Metatrader 4 Copy Trading

به طور کلی، کپی ترید به معنای کپی کردن از معامله یک تریدر حرفه‌ای و بهره گیری از دانش و مهارت او به منظور سودآوری، است. خوشبختانه پلتفرم متاتریدر 4 به صورت داخلی این امکان را برای سرمایه گذاران فراهم کرده است و برای انجام این کار نیازی ندارید لزوما از سایت بروکر خودتان اقدام نمایید.

سیستم کپی ترید متاتریدر 4 به صورت سیگنال هایی که توسط معامله گران حرفه‌ای ارائه می‌شود، در دسترس سرمایه گذاران قرار گرفته است. امکانات مختلفی از جمله تعیین حد ضرر، حداکثر سرمایه قابل کپی، تعیین حداکثر اسلیپیج و غیره نیز فراهم شده است تا سرمایه گذاران بتوانند طبق شرایط خود کپی معاملات را انجام دهند.

لینک افتتاح حساب در بروکر آلپاری

💎نحوه کپی ترید در متاتریدر 4 – مراحل کپی سیگنال

مراحل کپی تریدینگ در متاتریدر 4 ساده است و با دنبال کردن روند مشخصی، می‌توانید تمام اقدامات مربوط به کپی ترید را تکمیل نمایید.

بنابراین اگر یک حساب معاملاتی متصل به پلتفرم متاتریدر 4 دارید و آن را شارژ کرده‌اید، می‌توانید با دنبال کردن این گام ها، کپی ترید در MT4 را تجربه کنید:

  • گام اول؛ افتتاح حساب MQL5
  • گام دوم؛ انتخاب سیگنال سرمایه گذاری
  • گام سوم؛ تنظیم پارامترهای کپی ترید

1️⃣گام اول – ثبت نام و اتصال به سایت MQL5

اگر حسابی در سایت MQL5 Community ندارید، کافی است با باز کردن صفحه اول این وب سایت MQL5.com، مراحل ساده ثبت نام آن را تکمیل کنید.

البته می‌توانید ثبت نام خود را از طریق تنظیمات متاتریدر نیز انجام دهید: نرم افزار متاتریدر 4 را باز کرده و در بالای صفحه گزینه «Tools» را انتخاب نمایید و سپس روی «Options» کلیک کنید.

نحوه کپی ترید در متاتریدر 4 استراتژی تستر متاتریدر 4 استراتژی متاتریدر 4 افتتاح حساب دمو در متاتریدر 4
نحوه کپی ترید در متاتریدر 4 | گام اول، ثبت نام و اتصال به سایت MQL5

 

در صفحه باز شده، بخش «Community» را باز کنید و در قدم بعدی یک نام کاربری منحصر به فرد انتخاب کرده و ایمیل خود را وارد کنید. رمز عبور شما به آدرس ایمیلی که وارد کرده‌اید ارسال خواهد شد.

با ورود به حساب MQL5 خود و اتصال آن به این پلتفرم معاملاتی، می‌توانید به سراغ گام بعدی بروید.

اکسپرت کپی ترید متاتریدر 4افزودن ارز دیجیتال به متاتریدر 4 افزودن اندیکاتور به متاتریدر 4 اکانت متاتریدر 4
نحوه کپی ترید در متاتریدر 4 | گام اول، ثبت نام و اتصال به سایت MQL5

 

2️⃣گام دوم – انتخاب ارائه کننده سیگنال برای کپی ترید

حالا از منوی پایین صفحه گزینه «Signals» را انتخاب کنید. با این کار در کادر پایین صفحه می‌توانید انواع سیگنال های معاملاتی که قابل کپی کردن هستند را مشاهده کنید.

برخی سیگنال ها رایگان هستند و بدون نیاز به پرداخت هزینه‌ای، می‌توانید بر اساس آنها معامله کنید. اما برخی دیگر نیازمند پرداخت مبلغ دستمزد برای دسترسی هستند.

لیست سیگنال ها و ارائه کنندگان آنها بر اساس عملکرد و وضعیت حساب، به نمایش درمی‌آید و شما می‌توانید موردی که احتمال سودآوری بالایی دارد را برای خود انتخاب کنید.

پس از انتخاب، با کلیک روی مبلغ موردنظر یا علامت «Free» پنجره‌ای باز می‌شود که از شما می‌خواهد با خواندن اطلاعات نهایی، مشترک شدن در سیگنال را تایید کنید.

کپی تریدینگ در متاتریدر 4اکسپرت بک تست متاتریدر 4 اکسپرت متاتریدر 4 اموزش صفر تا صد متاتریدر 4
نحوه کپی ترید در متاتریدر 4 | گام دوم، انتخاب ارائه کننده سیگنال برای کپی ترید

 

اگر شرایط سیگنال برای شما مناسب است، در پایین صفحه تیک مربوط به موافقت با قوانین استفاده از خدمات سیگنال ها را بزنید و سپس رمز عبور MQL5 خود را وارد نمایید. در نهایت کافی است روی گزینه «OK» کلیک نمایید.

کپی ترید متاتریدر 4اموزش کار با متاتریدر۴ اندیکاتور اسپرد برای متاتریدر 4 اندیکاتور برای متاتریدر 4
نحوه کپی ترید در متاتریدر 4 | گام دوم، انتخاب ارائه کننده سیگنال برای کپی ترید

 

3️⃣گام سوم – تنظیمات سیگنال کپی ترید MT4

در این مرحله می‌توانید به بخش «Options» بروید و سپس گزینه «Signals» را انتخاب کنید. در این صفحه انواع پارامترهای کپی ترید متاتریدر 4 را می‌توانید تنظیم نمایید.

برای اینکه کپی معاملات به طور اتوماتیک انجام شود، اطمینان حاصل کنید که تیک مربوط به گزینه «Enable Realtime Signal Subscriptions» را علامت زده باشید.

در زیر این گزینه نیز می‌توانید تیک مربوط به سطوح توقف ضرر و کسب سود را بزنید تا این موارد نیز از روی تریدر ارائه کننده سیگنال کپی شوند. اگر آن را انتخاب نکنید، می‌توانید توقف ضرر و کسب سود خود را تعیین کنید.

به منظور اینکه همگام سازی پوزیشن های معاملاتی بدون نیاز به تایید و در زمانی که به متاتریدر 4 دسترسی ندارید انجام شود، می‌توانید تیک گزینه «Synchronize Positions» را نیز بزنید.

شما همینطور می‌توانید درصد سرمایه گذاری را کنترل کنید. در بخش «% of Deposit» می‌توانید حداکثر سرمایه گذاری کپی شده را از 0 تا 95 درصد از مبلغ واریزی تعیین نمایید.

در بخش پایین‌ تر نیز می‌توانید مبلغی را به دلار آمریکا تعیین کنید. زمانی که موجودی قابل معامله شما از این سطح کمتر شود، کپی تریدینگ در متاتریدر 4 متوقف خواهد شد.

در بخش نهایی با نام «Deviation/Slippage» نیز به منظور کنترل اسلیپیج معامله بین حساب شما و حساب ارائه کننده سیگنال، می‌توانید اسپرد مجاز حداکثر را تعیین نمایید.

در نهایت کافی است روی گزینه «OK» کلیک نمایید تا پلتفرم متاتریدر 4 به طور اتوماتیک شروع به کپی معامله از ارائه کننده سیگنال بکند.

لینک افتتاح حساب بروکر لایت فایننس

❇️اکسپرت کپی ترید متاتریدر 4 – ربات کپی تریدینگ

یکی از جذابیت های پلتفرم متاتریدر 4 نسبت به دیگر پلتفرم‌ ها، در دسترس بودن نرم افزارها و ربات های بسیار است که امکانات وسیعی برای سرمایه گذاران فراهم می‌کنند.

در حال حاضر انواع اکسپرت های کپی ترید با استراتژی های مختلف برای تریدرها در دسترس هستند. با استفاده از این ربات های کپی ترید متاتریدر، شما می‌توانید با شرایط خود از انواع حساب ها و سیگنال های مختلف به طور اتوماتیک کپی انجام دهید و دیگر نیازی نیست خودتان سیگنال انتخاب کنید.

برای اینکه با کنترل کامل این کار را انجام دهید، همینطور این امکان وجود دارد که ربات یا اکسپرت متاتریدر 4 خود را بسازید و با پیاده‌ سازی شرایط خود در این نرم افزارها، یک تجربه کاملا شخصی و سودآور از کپی ترید داشته باشید.

 

💡نظر کارشناسان در زمینه کپی ترید متاتریدر 4

به طور کلی، کپی تریدینگ در پلتفرم های معاملاتی برتر از جمله متاتریدر 4، یکی از بهترین روش های سودآوری بدون نیاز به مهارت معاملاتی بالا محسوب می‌شود.

با این حال،‌ استفاده از سیگنال ها در این پلتفرم ها دارای ریسک قابل توجهی است و شما باید با احتیاط و دقت کامل از آنها استفاده کنید.

ما پیشنهاد می‌کنیم ابتدا به صورت حساب دمو از سیگنال های رایگان کپی ترید انجام دهید و با روند کار آشنا شوید، سپس سرمایه گذاری خود را انجام دهید.

لینک نحوه افتتاح حساب آی سی ام بروکرز

سوالات متداول

❓چطور ریسک کپی ترید را در متاتریدر کنترل کنیم؟

✅شما می‌توانید از امکانات مدیریت ریسک کپی ترید از جمله تعیین سطوح توقف ضرر و کسب سود، تعیین حد ضرر و حداکثر سرمایه برای کپی ترید، بهره بگیرید.

❓کپی ترید در پلتفرم MT4 چه پیش‌نیازهایی دارد؟

✅برای اینکار شما باید ابتدا نرم افزار متاتریدر 4 را به حساب خود در MQL5 و همینطور بروکر خود متصل کنید. همینطور لازم است موجودی کافی برای کپی سیگنال ها را در حساب خود داشته باشید.

❓آیا امکان استفاده از ربات ها به منظور کپی ترید وجود دارد؟

✅بله، شما می‌توانید از اکسپرت های آماده استفاده کنید یا اینکه ربات کپی ترید خود را با شرایط اختصاصی خودتان برنامه نویسی کرده و به اجرا بگذارید.

نظرها (5)
رها باختر
2023-11-22 5:13 ب.ظ

کپی‌تریدینگ (Copy Trading) به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا معاملات انجام شده توسط سایر سرمایه گذاران در بازارهای مالی را کپی کنند. من از این طزیق تا حالا، سود خوبی تونستم بدست بیارم.

پاسخ
امیری
2023-12-07 7:06 ب.ظ

میتونم اکسپرت خودم رو برای کپی ترید متاترید بسازم؟

پاسخ
ناصر احمدی
2023-12-09 8:30 ق.ظ

بله، متاتریدر به شما امکان ساخت اکسپرت شخصی را می دهد.

سعید
2023-12-16 10:44 ب.ظ

در کپی ترید متاتریدر 4 میتونم از توقف ضرر دنباله دار استفاده کنم؟

پاسخ
ناصر احمدی
2023-12-17 10:26 ب.ظ

بله، تمامی امکانات معمول برای ترید، در متاتریدر 4 موجود می باشد.

درج نظر