🎯آموزش باینری آپشن 🔰باینری آپشن چیست؟

❇️مبانی آموزش باینری آپشن یا گزینه دودویی – Binary Option 

 

آموزش تخصصی باینری آپشن ، آموزش جامع گزینه دودویی ، آموزش کامل باینری آپشن

حتما تا به حال نام باینری آپشن | Binary Option یا معاملات دودویی را شنیده اید . در این مقاله قصد داریم شما را با مفاهیم ضروری برای ورود به بازار باینری آپشن آشنا کنیم و به مهم ترین سوالات در این رابطه پاسخ دهیم.

 • باینری آپشن چیست؟
 • گزینه دودویی به چه معناست؟
 • باینری آپشن حلال است یا حرام؟
 • گزینه دودویی قمار است؟
 • باینری آپشن در ایران ممنوع است؟
 • انواع معاملات باینری آپشن
 • معاملات OTC چیست؟
 • نحوه انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن
 • ساعت کاری و بهترین زمان معامله دودویی
 • چگونه در گزینه دودویی ثبت نام و واریز وجه کنم؟
 • برای افتتاح حساب و احراز هویت چه مدارکی لازم است؟
 • معاملات اسکالپ یا استراتژی اسکلپینگ چیست؟
 • انواع تحلیل در بازار های مالی مثل باینری آپشن

 

☸️بروکر یا کارگزاری های باینری آپشن چه کاری انجام می دهند؟

در ابتدا به بررسی اجمالی بروکرهای باینری آپشن و نحوه عملکرد آنها می پردازیم.

بروکر های باینری آپشن | Binary Option Brokers یا گزینه دودویی با ارائه پلتفرم معاملاتی مناسب، بستر انجام معاملات باینری آپشن را برای معامله گران فراهم می آورند.

این کارگزاری ها هیچ گونه کمیسیونی از کاربران دریافت نمی کنند و طرف دوم معاملات نیز نیستند و تریدر ها را رو به روی هم قرار می دهند.

اگر برای شما هم سوال پیش می آید که اگر کمیسیون نمی گیرند درآمد آن ها از کجاست باید خدمتتان عرض کنم که اختلاف نرخ سود و زیان.

هنگامی که فردی سود می کند برای مثال 92 سود اوست و اگر ضرر کرد کل سرمایه ای که وارد معامله کرده بود یا 100 درصد ضرر می کند ، آن 8 درصد اختلاف به بروکر خواهد رسید.

نام بروکر معرفی | لینک ثبت نام
🔶 بروکر پاکت آپشن | Pocket Option 🔶 بررسی تخصصی پاکت آپشن

لینک افتتاح حساب پاکت آپشن

💎 بروکر الیمپ ترید | Olymp Trade 💎 معرفی بروکر الیمپ ترید

لینک افتتاح حساب الیمپ ترید

🔶 بروکر کوتکس | Quotex 🔶 بررسی تخصصی کوتکس

لینک افتتاح حساب  کوتکس

✅ بروکر آلپاری | Alpari ✅ بررسی تخصصی آلپاری

لینک افتتاح حساب  آلپاری

🎁 بروکر اکسپرت آپشن | Expert Option 🎁 معرفی بروکر اکسپرت آپشن

لینک افتتاح حساب اکسپرت آپشن

👑 بروکر آی کیو آپشن | IQ Option 👑 معرفی بروکر آی کیو آپشن

لینک افتتاح حساب آی کیو آپشن

♋️ بروکر بینومو ♋️
معرفی بروکر بینومو
لینک افتتاح حساب بینومو
🔰 بروکر باینری دات کام | دریو 🔰
معرفی بروکر باینری دات کام
لینک افتتاح حساب باینری دات کام
🍀 بروکر گرند کپیتال 🍀
معرفی بروکر گرند کپیتال
لینک افتتاح حساب گرند کپیتال
🔆 بروکر کیو ایکس 🔆
معرفی بروکر کیو ایکس
لینک افتتاح حساب کیو ایکس

 

🔰باینری آپشن چیست؟ گزینه دودویی به چه معناست؟

در بازار باینری آپشن | Binary Option یا گزینه دودویی شما بر اساس شواهد و قرائن موجود ، پیش بینی می کنید که در یک تایم فریم مشخص قیمت از نرخ فعلی بیشتر خواهد بود یا کم تر.

اگر پیش بینی شما درست بود سرمایه خود را به همراه حداکثر 98 درصد سود (که بسته به بروکر شما می تواند متفاوت باشد) پس میگیرید، در غیر این صورت سرمایه ای که وارد معامله کرده اید از دست می رود.

 

حکم شرعی معاملات باینری آپشن | گزینه دودویی حلال است یا حرام

حکم شرعی باینری آپشن ، معاملات دودویی حلال است یا حرام ؟

پس از شنیدن جمله ی ” در صورت اشتباه بودن، کل سرمایه ای که وارد معامله کرده اید را از دست می دهید ” اولین چیزی که به ذهن تان می رسد این است که آیا باینری آپشن قمار است؟

خیر، شما در قمار بر اساس احساسات تصمیم می گیرید ولی باینری آپشن را بر اساس منطق، بررسی نمودار ها، گزارش ها و … پس تفاوت زیادی با قمار دارد.

مراجع شیعه درباره ی گزینه دودویی اظهار نظر قطعی نکرده اند ولی مراجع سنی (اهل سنت) حلال بودن آن را به صورت رسمی اعلام نموده اند و می توانید بدون نگرانی این معامعات را انجام دهید.

 

درآمد دلاری باینری آپشن | ممنوعیت و تحریم گزینه دودویی در ایران

با توجه به امکان کسب درآمد دلاری و نرخ روز افزون دلار در ایران ، می توان باینری آپشن را یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری و درآمد زایی به شمار برد.

هیچ قانونی در ایران مبنی بر غیر قانونی بودن فعالیت در بازار باینری آپشن و یا هیچ کدام از بازار های مالی وجود ندارد.

با توجه به تحریم های مالی ایران در سال های اخیر بسیاری از بروکر های باینری آپشن سرویس دهی به ساکنین ایران را متوقف نموده اند.

اما هنوز تعدادی بروکر معتبر که با ایرانیان کار می کنند با خدماتی نظیر سایت و پشتیبانی فارسی زبان وجود دارند.

 

 

 

🍀انواع معاملات باینری آپشن یا گزینه دودویی

در بروکر های مختلف انواع روش های متفاوتی برای باینری آپشن ارائه شده است که چند مورد از آن ها را بررسی می کنیم .

انواع معاملات در باینری آپشن | Fix Contract بروکر آلپاری

 1. Call – Put: به این نوع از معاملات باینری آپشن که به آن High – Low نیز گفته می شود ، پرکاربرد ترین و محبوب ترین آپشن می باشد که در همه ی بروکر ها ارائه می شود. عملکرد آن تقریبا مانند شورت (Short) و لانگ (Long) در فارکس می باشد، با این تفاوت که این جا زمان انقضا داریم .

یعنی اگر روند نماد یا ارز مد نظرتان را در تایم فریم انتخابی صعودی پیش بینی می کنید از گزینه High یا Call استفاده کنید. همچنین اگر به نظر شما ارزش این نماد یا جفت ارز بزودی سقوط خواهد کرد می توانید از گزینه Low یا Put استفاده کنید.

 1. Touch: در این آپشن نظر شما این است که تا قبل از زمان انقضای معامله نماد یا جفت ارزی که روی آن معامله می کنید ، قیمت خاصی را لمس خواهد کرد.
 2. Range: در این نوع از معاملات دودویی ، شما تعیین می کنید که قیمت در پایان تایم فریم تعیین شده در یک بازه قیمتی مشخص بسته خواهد شد .
 3. Spread: عملکرد این آپشن کاملا برعکس نوع قبلی می باشد . یعنی اگر در پایان تایم فریم تعیین شده قیمت خارج از آن بازه قیمتی که تعیین می کنید بسته شود سود خواهید کرد .
 4. Turbo: توربو به همان معاملات Call – Put گفته می شود که در تایم فریم ثابت 5 ثانیه صورت می گیرند .
 5. Express: در معاملات باینری آپشن اکسپرس ، سه نماد را به صورت همزمان معامله می کنید و علاوه بر سود تجمیعی سه نماد ، به صورت جداگانه پاداش دریافت می کنید .

 

🔥دیجیتال آپشن | Digital Option  و ضرب کننده | Multiplier  یعنی چه؟

علاوه بر مواردی که ذکر شد بعضا بروکر ها تصمیم می گیرند مفهوم جدیدی به پلتفرم خود اضافه کنند و به نوعی نوآوری انجام دهند . دیجیتال آپشن در آی کیو آپشن و ضرب کننده در دریو نمونه هایی از این نوآوری ها هستند .

در دیجیتال آپشن می توانید می توانید با انتخاب سطوح قیمت معین شده توسط بروکر بالای 100 درصد و تا 900 درصد کسب سود نمایید .

بروکر دریو هم با مفهوم مالتی پلایر یا ضرب کننده تلاش کرده که به نوعی اهرم را برای معاملات باینری آپشن در اختیار شما بگذارد با این تفاوت که در صورت ضرر فقط به میزانی که وارد معامله کرده اید ضرر می کنید و مارجین کال نمی شوید.

 

🔑مراحل مورد نیاز برای ورود کم خطر به باینری آپشن

 1. یادگیری مفاهیم پایه ای (آموزش باینری آپشن)
 2. انتخاب کارگزار مناسب و افتتاح حساب دمو
 3. یاد گرفتن یکی از انواع تحلیل
 4. معامله و تمرین در حساب دمو
 5. تدوین یک استراتژی شخصی
 6. کسب مهارت و تجربه ، یاد گرفتن مدیریت سرمایه
 7. مدیریت احساسات
 8. باز کردن حساب واقعی (Real)

 

❇️راهنمای انتخاب بروکر باینری آپشن | ملاک های مهم کدام اند؟

ما در صفحه ی بهترین بروکرهای باینری آپشن، راهمای کاملی برای نحوه انتخاب بروکر های باینری آپشن را برای شما قرار دادیم. با این حال، تعدادی از آن ها را این جا نیز بیان می کنیم.

 • رگوله: حداقل توسط یکی از سازمان های نظارتی CFTC آمریکا، FCA انگلستان، ASIC استرالیا، OTC  BCSC کانادا، FSB آفریقای جنوبی، AMF فرانسه، CONSOB ایتالیا، BaFIN آلمان یا CySEC قبرس تایید و رگوله شده باشد.
 • خوش نام و معتبر بودن: اگر از رگوله بودن بروکر اطمینان ندارید ، نظرات معامله گران را از طریق فروم و انجمن ها بخوانید و مطمئن شوید مشکل جدی و حل نشده ای با بروکر نداشته باشند.
 • میزان بازپرداخت: برخی بروکر های باینری آپشن بازپرداخت بالای 70 درصد ندارند ولی می توانید با ثبت نام در سایر بروکر ها تا 95 یا 98 درصد سود بگیرید.
 • حداقل سرمایه گذاری و میزان بونوس: به کم راضی نباشید، بروکر هایی وجود دارند که با هر میزان واریز بونوس 100 درصدی اعطا می کنند. ولی ابتدا سایر ملاک ها را نیز در نظر بگیرید.
 • پشتیبان مسلط و 24 ساعته: هرگز این ریسک را قبول نکنید که به بروکری که پشتیبانی درستی ندارد اعتماد کنید. بروکر در مواقع اضطرار باید پاسخگوی شما باشد.
 • پلتفرم معاملاتی و حساب دمو: بروکر های باینری آپشن خودشان پلتفرم معاملاتی شان می سازند، پس برای آشنایی با پلتفرم شان و هم چنین کسب مهارت و تجربه و آموزش باینری آپشن به حساب دمو احتیاج دارید.
 • تعداد اندیکاتور و اسیلاتور ها: در پلتفرم هایی مثل متاتریدر علاوه بر اندیکاتور های موجود می توانید اندیکاتور های دلخواه اضافه کرد، اما پلتفرم های باینری آپشن تعداد محدود تری اندیکاتور و اسیلاتور در اخیار تریدر ها می گذارند که باید بررسی شود.
 • معاملات OTC: برای معامله در روز های تعطیل یا حتی ساعت های تعطیلی به این نوع معاملات احتیاج پیدا می کنید.

 

🎁بونوس ها و پروموشن های بروکر های باینری آپشن

مقوله ی جذابی که بیش تر در بروکر های باینری آپشن وجود دارد، بونوس شارژ (Deposit Bonus) یا بونوس واریز وجه است.

بونوس به موجودی ای گفته می شود که اساسا مجازی است، امکان معامله با آن وجود دارد ولی نمی توانید آن را برداشت کنید. مگر این که به حجم مشخصی از معاملات برسید.

بروکر های باینری آپشن از این طریق مشتریان خود را ترغیب می کنند که واریز وجه انجام دهند و قدرت خرید آن ها را بالا می برند. می توان گفت این امکان در باینری آپشن جایگزین لوریج در فارکس است.

⏰ساعت کاری معاملات باینری آپشن | معاملات OTC چیست؟

معاملات OTC ، OTC مخفف چیست ؟ ، معامله در روز های تعطیل

شاید برایتان جالب باشد که بدانید معاملات باینری آپشن (Binary Option) یا دودویی بی وقفه در 24 ساعت روز و 7 روز هفته انجام می شوند. اما چطور؟ بازار سهام کشور ها یا بازار فارکس در 5 روز هفته فعال هستند!

معاملات OTC به معامله در روز های تعطیل با نرخ خود بروکر گفته می شود.

کارگزاری های گزینه دودویی از این طریق بازار خود را همواره باز نگه می دارند و نرخ خود را برای نماد های معاملاتی محبوب ارائه می کنند که نزدیک نرخ واقعی سایر روز ها می باشد.

 

🕰بهترین ساعت روز برای معاملات دودویی یا باینری آپشن

اگر روی جفت ارز ها معامله می کنید باید بدانید که در ساعت های کاری آن دو کشور نوسانات و حجم معاملات بالا می رود. دلیل آن هم انتشار اخبار اقتصادی، سخنرانی مسئولین کشور، فعالیت بازار بورس آن کشور و … می باشد.

اما ساعت کاری کشور های تاثیر گذار چه ساعاتی ست؟

بورس استرالیا که تاثیر گذاری مستقیم بر جفت ارز های دارای دلار استرالیا (AUD) دارد از ساعت 4:30 تا 10:30 به وقت ایران فعالیت می کند. بورس ژاپن نیز در همین ساعت کار می کند و روی جفت ارز های دارای ین ژاپن (JPY) تاثیر می گذارد.

پوند انگلیس (GBP) از ساعت 11:30 تا 20:00 و دلار آمریکا (USD) از ساعت 18:00 تا 00:30 فعالیت های تاثیر گذار را انجام می دهند و تایم کاری این دو کشور به این صورت است.

معمولا بهترین جفت ارز ها برای معاملات باینری آپشن جفت ارز های دارای دلار می باشند به دلیل نوسان بالا، پس بهترین تایم برای معاملات دودویی از ساعت 18:00 تا 00:30 به تایم ایران می باشد که بازار آمریکا فعالیت می کند.

 

☣️انواع حساب و سطح های کاربری در بروکر های باینری آپشن

در کارگزاری های باینری آپشن یا گزینه دودویی به جای ارائه حساب های کاربری متعدد، سطح های کاربری برای حساب واحد وجود دارد.

با واریز مبالغ بالاتر سطح کاربری شما بیشتر خواهد بود و امکانات زیر برای شما فعال خواهند شد:

 • بازپرداخت افزایش یافته
 • اولویت درخواست های برداشت
 • بالا رفتن حداکثر حجم یک معامله
 • برداشته شدن سقف تعداد سفارشات باز
 • معاملات ریسک فیری یا بی خطر ( الیمپ ترید )
 • مدیر شخصی حساب
 • دسترسی به تعداد اندیکاتور های بیش تر
 • مطالب اختصاصی آموزش باینری آپشن
 • و …

 

حساب دموی بروکر های گزینه دودویی | Binary Option Demo

البته حساب دمو در همه ی بروکر های باینری آپشن وجود دارد تا شما با نحوه کار با پلتفرم معاملاتی آن ها آشنا شوید.

و هم چنین با کسب مهارت و تجربه در شرایط واقعی بازار و با سرمایه 000 10 واحد پول مجازی (که قابل شارژ مجدد در صورت اتمام است) آماده ورود کم خطر به بازار با سرمایه واقعی شوید.

 

🌐آموزش ثبت نام و افتتاح حساب در بروکر باینری آپشن

برای ثبت نام در بروکر های باینری آپشن (Binary Option) یا گزینه دودویی معمولا اطلاعات ساده و اولیه ای نظیر نام ، نام خانوادگی ، آدرس پست الکترونیک (Email) ، شماره تلفن همراه  و ارز پایه حساب از شما پرسیده می شود .

در مرحله بعدی و برای شروع احراز هویت باینری آپشن کدی که به ایمیل یا تلفن تا به صورت پیام کوتاه (SMS) ارسال شده را می بایست وارد کنید.

مدارک لازم برای احراز هویت در باینری آپشن

برای احراز هویت در باینری آپشن معمولا می بایست تصویر رنگی یک مدرک شناسایی معتبر اعم از کارت ملی،  پاسپورت، شناسنامه یا گواهینامه رانندگی تان را که حداقل 6 ماه از انقضای آن ها باقی مانده را در سایت کارگزار دودویی آپلود کنید.

مدارک لازم برای اثبات آدرس در بروکر های دودویی

در بعضی از بروکر های باینری آپشن علاوه بر احراز هویت، از شما اثبات آدرس هم خواسته می شود و مجبورید عکس رنگی یکی از قبض های خدماتی مانند آب ، گاز یا … که نهایتا 6 ماه از آن گذشته را آپلود نمایید.

اگر قبض دریافت نمی کنید می توانید با مراجعه به بانک یا بیمه، درخواست پرینت اطلاعات تان که شامل آدرس می شود را دریافت کنید.

هم چنین می توانید تصویر اجاره نامه یا سند ملک را آپلود کنید . معمولا بروکر ها حساسیت زیادی روی این موارد ندارند و صرف آپلود یک مدرک کافی ست.

پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده و آپلود مدارکی که لازم است، باید منتظر تایید کارشناسان کارگزار بمانید . نگران نباشید، کل مراحل احراز هویت یک تا حداکثر 2 روز کاری زمان می برد. اگر پس از گذشت دو روز کاری پاسخی دریافت نکردید، با پشتیبانی بروکر تماس برقرار کنید.

 

💰روش های واریز وجه ایرانیان به بروکر های باینری آپشن

همان طور که می دانید ، ساکنین ایران امکان انتقال مستقیم وجه به خارج از کشور را ندارند و بانک های ایران به سیستم نقل و انتقالات سوئیفت متصل نیستند. بنابراین باید از راه های جایگزین مانند صرافی های سوم شخص یا سیستم های نقل و انتقالات الکترونیکی و … استفاده کنیم.

روش های واریز و برداشت ایرانیان ، پرفکت مانی ، وب مانی ، تاپ چنج ، کریپتو

واریز و برداشت ریالی با استفاده از صرافی تاپ چنج در باینری آپشن

یکی از صرافی های معتبری که به عنوان واسط با بسیاری از بروکر های باینری آپشن یا گزینه دودویی کار می کند ، تاپ چنج است.

شما می توانید با شارژ ریالی کیف پول خود در این صرافی (TC Wallet) معادل دلاری آن را بدون کمیسیون و با نرخ روز دلار و به صورت آنی در حساب معاملاتی بروکر تان دریافت کنید.

 

سیستم های پرداخت الکترونیکی وب مانی | Web Money و پرفکت مانی | Perfect Money

وب مانی و پرفکت مانی تنها سیستم های پرداخت الکترونیکی قابل استفاده برای ما ایرانی ها می باشند.

در صفحه ی پرداخت، اگر کیف پول پرفکت مانی موجودی دار دارید باید وارد حساب کاربری تان شوید . در غیر این صورت می بایست کد ووچر پرفکت مانی که از صرافی تاپ چنج یا هر منبع معتبر دیگری خریداری نموده اید وارد کنید.

امکان جالبی که پرفکت مانی ارائه می دهد پرداخت با ارز های دیجیتال می باشد، یعنی شما رمز ارز دلخواه خود را به پرفکت مانی واریز می کنید و با واسطه گری این سیستم و به صورت پرفکت مانی معادل دلاری آن را در حساب معاملاتی تان دریافت می کنید.

پرداخت با سیستم وب مانی به بروکر های باینری آپشن یا دودویی نیز به همین صورت انجام می شود باید از کیف پول موجودی دار یا کدد ووچر وب مانی استفاده کنید.

 

پرداخت با کریپتو | Crypto Currency به کارگزاری های باینری آپشن

در حال حاضر راحت ترین روش انتقال پول از ایران به سراسر جهان، استفاده از ارز های دیجیتال یا رمزارز ها می باشد که امکان خریداری آن از صرافی های ایرانی و خارجی امکان پذیر است.

امروزه اکثر بروکر های باینری آپشن از پرداخت با روش کریپتو پشتیبانی می کنند و می توانید به راحتی دارایی خود را به کیف پول بروکر منتقل نمایید.

 

♋️انواع ترید از نوع زمانی در گزینه دودویی یا باینری آپشن

انواع معامله از نوع زمانی ، معاملات کوتاه مدت و اسکالپ در باینری آپشن

به طور کلی و در بازار های مالی معاملات از نظر تایم فریم به 4 نوع کوتاه مدت، میان مدت، بلند مدت و اسکلپ یا اسکالپ تقسیم می شوند.

ولی معاملات در باینری آپشن به صورت ذاتی کوتاه و لحظه ای می باشد، پس خبری از میان مدت و بلند مدت نیست. ولی تایم فریم معاملات اسکالپ و کوتاه مدت چقدر است؟

معاملات کوتاه مدت: معاملات به اصطلاح کوتاه مدت در بازار های مالی مانند فارکس می تواند تا یکی دو روز هم باز بماند، ولی در باینری آپشن، حداکثر تایم فریم قابل تعیین در بعضی بروکر ها 24 ساعت می باشد.

پس در باینری آپشن به معاملاتی که از چند دقیقه تا چند ساعت زمان احتیاج داشته باشند کوتاه مدت می گوییم.

معاملات اسکالپ: معاملات اسکالپینگ یا معامله با استراتژی اسکلپینگ همان معاملات فوق کوتاه مدت هستند که در باینری آپشن نهایتا در چند دقیقه بسته می شوند.

در اسکالپ، معاملات متعدد و خلاف جهت هم باز می شوند و سودی که اسکالپر ها کسب می کنند از سایر منابع به دست می آید. مانند ریبیت، کش بک، بونوس و …

برای اطلاعات بیش تر می توانید مقاله ی  ریبیت و کش بک بروکر های باینری آپشن  را مطالعه کنید یا با همکاران ما از طریق پشتیبانی واتساپ و پشتیبانی تلگرام ارتباط برقرار کنید.

 

⚡️اصول و مبانی مدیریت سرمایه در باینری آپشن کدام اند

 • معامله با سرمایه قابل جبران در صورت ضرر
  با پول وام ، قرض و یا پولی که زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد معامله نکنید
 • تمام سرمایه خود را وارد یک معامله نکید
  هر معامله را با نهایتا 3 تا 5 درصد از سرمایه تان انجام دهید
 • اتفاقات گذشته را فراموش کنید و اعتماد به نفس داشته باشید
 • به خودتان دروغ نگویید ، طمع نکنید
 • تعیین حد ضرر و برداشت اصل سرمایه در صورت به سود رسیدن
 • به ترید اعتیاد پیدا نکنید و برای خود محدودیت مشخص کنید
 • بیش از دو معامله را همزمان باز نگذارید
 • معامله همزمان را روی نماد هایی انجام دهید که به هم مربوط نباشند
  مثلا جفت ارز ها ارز مشترک نداشته باشند

 

📶انواع روش های تحلیل در بازار های مالی مثل باینری آپشن | Binary Option Alanysis

روش های تحلیل در باینری آپشن ، تحلیل تکنیکال بنیادی و احساسات در گزینه دودویی

 

به طور کلی در بازار های مالی می توانید از 3 نوع تحلیل تکنیکال، بنیادی یا فاندامنتال، احساسات یا سنتیمنتال استفاده کنید:

تحلیل تکنیکال چیست؟ Technical Analysis

تاریخ ، خود را تکرار می کند این جمله اصلی ترین و بنیادی ترین مفهوم در تحلیل تکنیکال می باشد. تحلیل گر های تکنیکال می توانند با بررسی روند و الگو هایی در روی نمودار تشکیل شده است، روند فعلی و آینده بازار را به دست آورند.

به جز چارت و نمودار، ابزار هایی به نام اندیکاتور و اسیلاتور نیز وجود دارند که با دریافت داده ها و استفاده از فرمول های ریاضی مخصوص، در تشخیص روند فعلی و آینده ی بازار به تحلیل گران تکنیکال کمک می کنند.

 

تحلیل فاندامنتال یا بنیادی چیست؟ Fundamental Analysis

در تحلیل فاندامنتال یا بنیادی دیگر خبری از چارت و نمودار نیست و به جای آن از گزارش های داده های اقتصادی، عناوین خبری یا حتی توییت های افراد مهم استفاده می کنید.

همان طور که بار ها شنیده اید، این عرضه و تقاضا است که قیمت نماد یا ارزش جفت ارز را مشخص می کند.

اگر باز هم منتظرید که تحلیل را در یک جمله خلاصه کنم باید بگم : “اقتصاد خوب یعنی ارزش پول بالا و اقتصاد بد یعنی ارزش پول پایین”

به چه دلیل؟ زیرا هر چقدر که یک کشور رونق اقتصادی بهتری داشته باشد، تاجر ها و سرمایه گذاران خارجی بیش تری در آن کشور سرمایه گذاری انجام می دهند و در نتیجه تقاضا برای واحد پول آن کشور بیشتر می شود و ارزش پول ملی آن بالاتر می رود.

 

 

تحلیل سنتیمنتال یا احساسات چیست؟ Sentimental Analysis

نوع دیگر تحلیل که شاید کم تر نام آن را شنیده باشید ، تحلیل احساسات یا سنتیمنتال است.

احساسات یعنی بررسی کنید که سایر معامله گران بیش تر معامله ی Call باز می کنند یا Put . معمولا خود بروکر های باینری آپشن این مورد را در پلتفرم معاملاتی شان برای شما به صورت درصد قرار می دهند.

اکثر تریدر ها معتقد اند که باید از این اطلاعات به عنوان “ شاخص معکوس ” استفاده کرد یعنی برخلاف نظر اکثریت و اصطلاحا برعکس جریان آب شنا کنیم.

اگر اکثریت سفارش خرید گذاشته بودند ، شما فروش بگذارید و اگه فروش گذاشته بودند، شما خرید را انتخاب کنید.

 

کدام نوع تحلیل در باینری آپشن جواب می دهد؟ تکنیکال، بنیادی یا احساسات؟

در باینری آپشن یا گزینه دودویی، به علت پایین بودن تایم معاملات می توانید با توجه به استراتژی شخصی تان روی یکی از تحلیل ها وقت بیشتری بگذارید و هر کدام که برای شما سودآوری بیشتری داشت را بکار بگیرید.

ولی به عنوان یک معامله گر باید هر سه نوع تحلیل را فرا بگیرید زیرا سه نوع تحلیل مثل مثلث آتش هستند، بی توجهی به یکی از آن ها موجب خاموش شدن آتش و ضرر های بزرگ می شود.

 

نمایش نمودار قیمت در باینری آپشن | چارت های میله ای، شمعی و خطی

انواع نمودار در باینری آپشن ، خطی میله ای شمعی ، چارت های گزینه دودویی

حتما در پلتفرم معاملاتی همه ی بروکر های باینری آپشن یا گزینه دودویی نمایش های مختلف نمودار قیمت را مشاهده کرده اید.

نمودار ها قیمت فعلی و تغییرات اخیر قیمت را در 3 مدل زیر به صورت گرافیکی به شما نمایش می دهند:

 1. نمودار شمعی یا کندل: کندل ژاپنی جدیدترین و پرکاربرد ترین نوع نمایش نمودار های باینری آپشن می باشد .اطلاعاتی مثل بیش ترین قیمت ، کم ترین قیمت ، قیمت هنگام باز شدن کندل ، قیمت هنگام بسته شدن کندل و مثبت یا منفی بودن روند در تایم فریم، با نگاه به این کندل ها به دست می آید.
 2. نمودار میله ای: نمودار های میله ای نیز که یکی دیگر از انواع نمایش نمودار ها در باینری آپشن یا گزینه دودویی است، همان اطلاعات را به شما نمایش می دهد ولی به شکل ساده تر و به شکل یک میله عمودی.
 3. نمودار خطی: نمودار های خطی ساده ترین نوع نمایش نمودار ها در باینری آپشن می باشند که از وصل شدن نقاطی که قیمت در آن بسته شده به هم بدست می آیند.

 

🟢مزایا و معایب معاملات باینری آپشن

مزایا

 • معاملات 24 ساعته ، همه ی روز های هفته
 • کسب درآمد دلاری
 • امکان معامله در هر مکان و زمانی
 • عدم وجود مواردی مثل رانت و صف فروش
 • امکان معامله بیشتر سرمایه تان با بونوس
 • کوتاه مدت بودن معاملات
 • دوطرفه بودن و کسب سود هم از خرید و هم از فروش
 • معاملات بدون کارمزد و کمیسیون

معایب

 • امکان از دست رفتن سرمایه
 • ریسک بالای معاملات

 

کلاهبرداری بروکر های باینری آپشن یا گزینه دودویی

سالیان گذشته ، هنگامی که مفهوم باینری آپشن به تازگی معرفی شده بود سایت های بسیاری تحت این عناوین شروع به فعالیت کردند که واریز وجه و معامله در آن ها به راحتی انجام می شد.

ولی موقع برداشت برداشت که می رسید و می خواستید سود یا کل سرمایه تان را از بروکر خارج کنید یا مدت زیادی طول می کشید و کنسل می شد یا اصلا وجهی به شما پرداخت نمی شد.

ولی امروزه با پیشرفت سازمان های نظارتی و فروم های معاملاتی به ندرت با موارد این چنینی مواجه می شویم .

پیش از واریز وجه به هر سایت یا بروکر ابتدا آن را طبق ملاک های ما بررسی کنید و سپس در انجمن ها نظرات معامله گران را بررسی کنید تا مورد کلاهبرداری نداشته باشد.

 

❇️جمع بندی (کلام آخر)

حال که با مفاهیم ضروری باینری آپشن (Binary Option) یا گزینه دودویی آشنا شدید نوبت به انتخاب بروکر از بین بهترین بروکر های باینری آپشن می رسد. که ما در آن صفحه لیستی از بهترین بروکر های گزینه دودویی که به ساکنین داخل و خارج از کشور خدمات می دهند معرفی کردیم.

برای دریافت فایل های آموزش باینری آپشن و راهنمایی های بیشتر می توانید با همکاران ما  از طریق پشتیبانی واتساپ و پشتیبانی تلگرام در ارتباط باشد.

 

سوالات متداول

  💡 بهترین بروکر های باینری آپشن برای شروع کدام اند ؟

  🔱 لیستی از بهترین بروکر های باینری آپشن را به همراه لینک ثبت نام و توضیحات تکمیلی می توانید در صفحه بهترین بروکرهای باینری آپشن مشاهده کنید . برخی از آنها را در لیست زیر مشاهده می کنید:

  💡 مطالب بیشتر آموزش باینری آپشن یا گزینه دودویی از کجا دریافت کنم ؟

  🔱 برای دریافت مطالب بیشتر آموزش باینری آپشن و راهنمایی های لازم با متخصصان ما، از طریقپشتیبانی واتساپ و پشتیبانی تلگرام تماس بگیرید .

  💡 باینری آپشن چیست ؟ گزینه دودویی به چه معناست ؟

  🔱 در باینری آپشن ( Binary Option ) یا گزینه دودویی شما پیش بینی می کنید که بعد از گذشت زمان مشخصی، قیمت نمادی که روی آن معامله می کنید از قیمت فعلی آن کمتر است یا بیش تر .

  اگر پیش بینی شما درست باشد بیش از 90 درصد سود می کنید و در غیر صورت سرمایه آن معامله را از دست می دهید .

  💡 حکم شرعی معاملات باینری آپشن چیست ؟ گزینه دودویی حلال است یا حرام ؟

  🔱 پس از شنیدن جمله ی سرمایه آن معامله را از دست می دهید اولین سوالی که پیش می آید این است که باینری آپشن قمار است ؟

  خیر، باینری آپشن تفاوت بسیاری با قمار دارد . مراجع شیعه نظر قطعی در رابطه با گزینه دودویی اعلام نکرده اند ولی مراجع سنی (اهل سنت) حلال بودن معاملات باینری آپشن را رسما اعلام کرده اند .

  🎁 بروکر باینری آپشن یا گزینه دودویی چیست و چه وظیفه ای دارد ؟

  💯 بروکر های باینری آپشن، بروکرهایی هستند که بستر معاملات دودویی را برای معامله گران با ارائه پلتفرم معاملاتی مناسب مهیا می کنند .

  🎁 معاملات OTC در باینری آپشن چیست ؟

  💯 در معاملات OTC شما می توانید در روز های تعطیل و ساعات تعطیلی نماد ها ، آن ها را با نرخ خود بروکر به صورت باینری آپشن یا دودویی معامله کنید، بدین معنی که در زمان تعطیلی بازار، امکان انجام معاملات با نرخ های صرافی را دارید.

  🎁 بهترین روش های واریز و برداشت به بروکر های باینری آپشن برای ایرانیان کدام اند ؟

  💯 هم وطنان ساکن ایران می توانند از صرافی تاپ چنج ( واریز ریالی و دریافت معادل دلاری در حساب معاملاتی ) ، سیستم های پرداخت الکترونیک پرفکت مانی ( Perfect Money ) و وب مانی  ( Web Money ) و ارز های دیجیتال یا کریپتو ( Crypto Currencies ) برای واریز و برداشت از بروکر های باینری آپشن یا گزینه دودویی استفاده کنند .

  🎁 انواع تحلیل در بازار های مالی کدام اند ؟

  💯 در بازار های مالی مانند باینری آپشن یا گزینه دودویی ، تریدر ها از 3 نوع تحلیل تکنیکال ، بنیادی یا فاندامنتال ، احساسات یا سنتیمنتال استفاده می کنند .

  ✔️ آیا انجام معاملات باینری آپشن در ایران ممنوع است ؟

  🚀 خیر ، هیچ قانونی مبنی بر غیر قانونی بودن فعالیت در بازار باینری آپشن ( گزینه دودویی ) در ایران وجود ندارد و می توانید با خیال راحت در این بازار فعالیت کنید .

  ✔️ آیا ممکن است همه ی سرمایه ام را از دست بدهم ؟

  🚀 شما به ازای هر معامله ناموفق درصدی از سرمایه تان را از دست می دهید ( همان مقداری که وارد معامله کرده اید ) ، بنابراین اگر بدون آموزش باینری آپشن و تمرین وارد این بازار شوید ممکن است همه ی سرمایه خود را از دست بدهید .

  ✔️ معامله در بازار باینری آپشن یا گزینه دودویی را با حداقل چند دلار آغاز کنم ؟

  🚀 حداقل واریز اولیه در اکثر بروکر های باینری آپشن یا گزینه دودویی 10 دلار و حداقل هر معامله یک دلار می باشد .

  ✔️ بعد از چه مدتی در باینری آپشن به درآمد می رسم ؟

  🚀 برای این که از صفر مطلق برآیند ماهانه مثبت برسید به طور میانگین 3 تا 6 ماه زمان لازم دارید .

  البته این میزان و تلاش شما و زمانی که برای آموزش باینری آپشن اختصاص می دهید می توانید کم تر یا بیش تر شود .

نظرها (2)
سهیلا صفا
2023-12-19 8:33 ب.ظ

کدام یک از انواع معاملات باینری آپشن از همه کم ریسک تره؟

پاسخ
امین مرادی
2023-12-19 10:10 ب.ظ

بسته به استراتژی که انتخاب می کنید، معاملات متفاوتی را از بین 1 دقیقه، 5 دقیقه و به بالا، انتخاب نمایید.

درج نظر