آموزش کامل کار با اندیکاتور لوکس (Lux)

اندیکاتور لوکس
آموزش کامل کار با اندیکاتور لوکس

در بازارهای مالی، معامله گران و تحلیگران از ابزارها و اندیکاتورهای متعددی با ویژگی ها، عملکرد و ساختار گوناگون برای تحلیل رفتارهای قیمتی دارایی ها و انجام معاملات خود استفاده می کنند. اندیکاتور لوکس یکی از این مجموعه ابزارها است که توسط کاربران استفاده می شود و نقش موثری در کمک به تحلیل بازار دارد، اما Lux چگونه کار می کند؟ در این مقاله ضمن معرفی لوکس، کاربرد، مزایا، تنظیمات و نکات مهم در استفاده از آن را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

معرفی اندیکاتور لوکس (Lux)

به طور دقیق تر، لوکس مجموعه ای از ابزارها و سیگنال های گوناگون برای معامله گران محسوب می شود. این اندیکاتور شامل کندل های معاملاتی، سیگنال های خرید و فروش، مناطق بازگشتی، ردیاب روند، خط روند خودکار و … است. این ابزار، با هدف ارائه تصویری شفاف از روندها و فرصت های معاملاتی بالقوه در بازار به معامله گران طراحی شده است.

این اندیکاتور که توسط الکس پیرفو (Alex Pierrefeu) ایجاد شده است، با بازار بورس، معاملات ارز دیجیتال، بازار فارکس و … سازگاری دارد. لوکس برای هر دو گروه تریدرهای روزانه و دنبال کنندگان سبک سوئینگ (Swing) می تواند گزینه مناسبی باشد چرا که هشدار ها و سیگنال های معاملاتی مناسب شیوه کار آن ها را ارائه می دهد. این پلتفرم داده های بروز را با اجتناب از نمودارهای شلوغ به شکلی قابل فهم به نمایش گذاشته و نمایی مرتب از اندیکاتورهای معاملاتی را ارائه می دهد.

کاربرد اندیکاتور لوکس در تحلیل تکنیکال

یکی از اصلی ترین بخش ها در تحلیل تکنیکال را اندیکاتورها تشکیل می دهند. همانطور که پیش تر اشاره کردیم، لوکس در واقع مجموعه ای با بیش از 150 اندیکاتور و ابزار گوناگون به شمار می رود که به تریدرها در تحلیل تکنیکال و انجام معاملات با خروجی بهتر و درصد موفقیت بالاتر کمک می کنند. به طور کلی، این ابزارها در موارد زیر کاربرد دارند:

 • شناسایی سطوح حمایت و مقاومت
 • شناسایی خط روند
 • تایید الگوها
 • تایید سیگنال

در حقیقت، معامله گران با بهره گیری از اندیکاتورهای Lux در تحلیل تکنیکال در موارد مذکور، می توانند از درستی تصمیمات خود در معاملات اطمینان بیشتری داشته باشند.

مزایای استفاده از اندیکاتور لوکس

اندیکاتور Lux
اندیکاتور های لوکس مزایایی دارند که به تجربه بهتر کاربران از تحلیل تکنیکال کمک می کند.

لوکس به عنوان ارائه دهنده اندیکاتورهای تکنیکال برای بازارهای مالی، این ابزارها را با ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی عرضه می کند. Lux با عملکرد خود، مزایایی برای معامله گران به دنبال دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

 • سادگی و اجتناب از شلوغی در نمودار: اندیکاتورهای لوکس در نمودارهای شما به شکلی کاملا مشخص و مرتب نمایان می شوند و به شما در دسترسی به فضایی بدون مزاحمت و متمرکز،کمک می کنند.
 • هشدار های به موقع: لوکس بر اساس تحلیل الگوریتم داخلی خود از اندیکاتورهای معاملاتی، آلرت های به موقع را ارسال می کند تا معامله گران استراتژی های خود را بهینه کرده و معاملات هوشمندانه انجام دهند.
 • نمودارهای پیشرفته: این پلتفرم نمودارهای پیشرفته ای را با ارائه نمایی بهینه از بازارهای مالی و اندیکاتورهای معاملاتی ارائه داده و به درک بهتر کاربران از روندهای بازار کمک می کند.
 • اندیکاتورهای پولی: لوکس مجموعه ای از اندیکاتورهای پولی گوناگون را ارائه می دهد. این اندیکاتورها دسترسی به آمار روندهای بازار و فرصت های معاملاتی بالقوه را فراهم می کنند.
 • کسب تجربه از جامعه کاربران: جامعه فعال لوکس بر بستر دیسکورد، پلتفرمی برای اشتراک گذاری ایده ها، دریافت راهنمایی و ارائه کمک برای معامله گران را ایجاد کرده است.
 • سازگاری گسترده: لوکس با بازارهای گوناگونی از جمله بازار ارز دیجیتال، بورس، فارکس و شاخص ها سازگار است. این موضوع، Lux را به ابزاری همه کاره برای معامله گران مختلف تبدیل می کند.

تنظیمات و پارامترهای اندیکاتور Lux

ابزارها و اندیکاتورهای لوکس به معامله گران در شخصی سازی سیستم بر اساس نیازهای خاص آن ها، آزادی عمل می دهد. معامله گران با دسترسی به تنظیمات Lux می توانند سطوح مورد نظر حد سود (Take Profit) و حد ضرر (Stop Loss) خود را تعیین کنند. این سطوح بر اساس قیمت فعلی موجود به شکل پویا محاسبه شده و از برقرار شدن مدیریت ریسک بهینه اطمینان حاصل می کنند. همچنین، کاربران می توانند سیگنال های تاییدیه و میزان دریافت اعلان های مرتبط و به موقع را مبتنی بر استراتژی ها و سبک معاملاتی خود تغییر دهند. در عین حال حساسیت بالاتر می تواند سیگنال های سریع تری به دنبال داشته باشد، حساسیت پایین تر سیگنال های ضعیف تر را فیلتر کرده و برای معامله گران، کیفیت را بر کمیت اولویت قرار می دهد.

چگونگی نمایش و تفسیر اندیکاتور Lux

اندیکاتور Price Action Concepts لوکس
بدون یادگیری نحوه تفسیر اندیکاتور لوکس قادر به استفاده از این ابزار در تحلیل تکنیکال نیستید.

یکی از کارهای اصلی معامله گران در بازارهای مالی، تفسیر اندیکاتور است. این موضوع یکی از بخش های اساسی تحلیل بازار محسوب می شود و نقش مهمی در پیش بینی رفتارهای قیمتی بازار دارد.

تفسیر و نمایش هر اندیکاتور می تواند با دیگر موارد متفاوت باشد. بنابراین، نمی توان یک راهنمای مطلق و کلی برای تمامی اندیکاتورهای لوکس ارائه کرد. به طور دقیق تر، موارد زیر می توانند نقش مهمی در تقسیر اندیکاتورهای Lux ایفا کنند:

 • درک اندیکاتور: جهت تفسیر بهتر باید هدف، نحوه عملکرد و واکنش آن به رفتارهای بازار را در نظر داشت و به آن ها توجه کرد.
 • شناسایی سیگنال های خرید و فروش: اندیکاتورهای لوکس معمولا بر اثر تغییرات بازار، سیگنال های خرید و فروش را صادر می کنند و درک آن ها می تواند نقش موثری در تفسیر اندیکاتور داشته باشد.
 • توجه به شرایط بازار: تفسیر اندیکاتورهای Lux با توجه به شرایط و وضعیت بازار می تواند نتایج بهتری رقم بزند.

شناسایی نقاط ورود و خروج معاملات با استفاده از اندیکاتور لوکس

نقاط ورود در ترید به نقاطی گفته می شود که بهترین لحظه را برای خرید سهام یا دارایی در بازار نشان می دهند. از سوی دیگر، نقاط خروج نشانگر مطلوب ترین موقعیت ها برای فروش دارایی جهت کاهش ضرر یا به حداکثر رساندن سود هستند.

برای شناسایی نقاط ورود، اندیکاتورهای لوکس به معامله گران سیگنال هایی از رشد قیمت یا بهبود وضعیت بازار را می دهند و از این طریق به کاربران کمک می کنند. در واقع Lux ابزار های گوناگونی برای این کار در اختیار معامله گران قرار داده است و آن ها می توانند با توجه به سبک خود، از میان ابزارها انتخاب کنند.

نقاط خروج نیز به شکلی مشابه اما برعکس شناسایی می شوند. در حقیقت، هر زمان که معامله گران سیگنال افت بازار دریافت کنند، می توانند آن را به عنوان نقطه خروج مناسب در بازار در نظر بگیرند.

کاربرد اندیکاتور لوکس در معاملات و نوسان گیری

ترید با اندیکاتور لوکس
از مهم ترین کاربرد های اندیکاتور لوکس می توان به شناسایی روند در بازار اشاره کرد.

اندیکاتورهای لوکس با ارائه امکانات گوناگون، برای همه کاربران از جمله معامله گران مبتدی و حرفه ای کاربرد دارند. در ادامه، به چندی از کاربردهای مهم Lux در معاملات اشاره می کنیم:

 • شناسایی روندها در بازار
 • ارائه سیگنال های خرید و فروش به معامله گران
 • کمک به شناسایی و تایید نقاط ورود و خروج در بازار
 • سازگاری و منطبق شدن با شرایط بازار
 • مدیریت ریسک در معاملات

نکات و ترفندهای استفاده از اندیکاتور لوکس

معامله گران همواره به دنبال رساندن سود خود به حداکثر و اتخاذ بهترین تصمیمات در معاملات هستند و برای این امر از پلتفرم ها و ابزارهای گوناگون از جمله اندیکاتورهای Lux کمک می گیرند. با این حال باید به برخی از نکات و موارد موثر و مهم در استفاده از آن ها توجه کرد تا بتوانیم به بهترین حالت ممکن از اندیکاتور استفاده کنیم. در ادامه، چندی از نکات برجسته در استفاده از اندیکاتورهای لوکس را مطالعه می کنید:

 • به درک کامل و جامعی از اندیکاتور دست یابید.
 • از این ابزارها به صورت ترکیبی با بقیه ترفندهای تحلیلی بازار استفاده کنید.
 • پارامترها و تنظیمات مختلف را امتحان کرده و به بهترین حالت برای معاملات خود دست یابید.
 • برای تحلیل به کمک اندیکاتورهای Lux از تایم فریم های گوناگون استفاده کنید.
 • تصمیمات عجولانه نگیرید و بر مدیریت احساسات متمرکز باشید.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی کلی اندیکاتورها و ابزارهای پلتفرم لوکس به طور جامع پرداختیم و با مزایا و کاربردهای آن برای معامله گران در تحلیل بازار آشنا شدیم. Lux یک بستر محبوب برای اندیکاتور ها است که انواع رایگان و پولی آن ها را شامل می شود. اگر می خواهید بهترین تجربه را داشته باشید، توصیه ما استفاده از نسخه های پولی این ابزارها است چرا که نسخه های رایگان اندیکاتورهای Lux در مقایسه با انواع پریمیوم آن ها، امکانات خاص و چشم گیری ارائه نمی دهند. آیا شما هم از اندیکاتور های لوکس استفاده می کنید؟

سوالات متداول

✅ آیا برای استفاده از اندیکاتورهای Lux باید هزینه پرداخت کنیم؟

همه نسخه های آن پرمیوم نیستند و برخی از آن ها به شکل رایگان در دسترس هستند.

✅ چگونه از اندیکاتور لوکس استفاده کنیم؟

برای استفاده از ابزارهای پلتفرم Lux می توانید به وب سایت TradingView مراجعه کنید.

✅ آیا اندیکاتور لوکس در شناسایی سطوح حمایت و مقاومت کاربرد دارد؟

بله؛ می توانید از این اندیکاتور برای شناسایی سطوح حمایت و مقاومت استفاده کنید.

درج نظر