بهترین تریدرهای دنیا در سال 2024 | 8 تریدر اول جهان

بهترین تریدر های دنیا
بهترین تریدرهای دنیا در سال 2024

ترید چیست؟ ترید به معنای معامله یا خرید و فروش دارایی، شاخص، بورس و … در بازارهای مالی با هدف کسب سود است. این کار از طریق تحلیل رفتار شاخص ها، مطالعه نمودارها، بررسی اخبار و غیره انجام می شود. ترید توجه افراد بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب کرده و تعدادی از آن ها را به سطح چشم گیری از ثروت رسانده است. آیا با برترین و شاخص ترین افراد در این حوزه آشنا هستید؟ در این مقاله پیرامون بهترین تریدرهای دنیا در سال 2024 صحبت می کنیم و به معرفی آن ها می پردازیم. با ما همراه باشید.

به چه کسی تریدر میگویند؟

به عبارت ساده، تریدر در دنیای مالی به شخص، سازمان یا نهادی گفته می شود که ابزارهای مالی در حوزه هایی از جمله فارکس، رمز ارز، بورس، اوراق بهادار، کالا، مشتقات و صندوق های مشارکتی را خرید و فروش می کند. حال ممکن است که یک تریدر را با یک سرمایه گذار اشتباه بگیرید، اما یک تفاوت مهم در میان این دو تعریف وجود دارد و آن، مدت زمان نگهداری دارایی است؛ یک سرمایه گذار معمولا در مدت زمان طولانی تری دارایی خود را نگه می دارد، در حالی که یک تریدر پس از مدتی کوتاه دست به فروش دارایی می زند تا از طریق روند های کوتاه مدت به سود برسد.

معرفی 8 تریدر برتر دنیا در سال 2024

حال که مفهوم معامله گر را فرا گرفته اید، وقت آن رسیده که با بهترین تریدرهای دنیا آشنا شوید. این اشخاص در ابعاد مختلف معامله از جمله تحلیل بازار، مدیریت ریسک، مدیریت احساسات و … به مهارت بالایی رسیده و تجربه های ارزشمندی کسب کرده اند. به همین دلیل مطالعه سوابق و زندگی نامه آن ها می تواند به معامله گران مبتدی درس های مفیدی بدهد و آن ها را در انجام معاملات بهتر راهنمایی کند.

 جورج سوروس (George Soros)

جورج سوروس
معرفی و بررسی مختصر زندگی حرفه ای جورج سوروس

جورج سوروس، مدیر میلیاردر صندوق هج فاند و متولد بوداپست با ملیت مجارستانی-آمریکایی است. او به عنوان یکی از موفق ترین سرمایه گذاران کل تاریخ و یکی از بهترین تریدرهای فارکس شناخته می شود. سوروس مدیر صندوق Quantum Fund بوده است؛ صندوقی که در بازه زمانی 1970 تا 2000، به میانگین سود سالانه 30 درصد دست یافت.

بزرگترین دلیل شهرت George Soros، سود یک روزه 1 میلیارد دلاری وی در 16 سپتامبر 1992 است. او از طریق باز کردن پوزیشن شورت بر روی پوند بریتانیا به این رقم هنگفت دست یافت.

در ادامه به نقل قولی جالب از سوروس اشاره می کنیم:

“هرچه شرایط وخیم تر شود، [جرات] کمتری برای تغییر نیاز است و پیامد مثبت آن بزرگتر می شود.”

ری دالیو (Ray Dalio)

ری دالیو
معرفی و آشنایی با نقاط عطف حرفه ای زندگی ری دالیو

ریموند توماس دالیو یک سرمایه گذار آمریکایی و مدیر صندوق پوشش ریسک است که از سال 1985 به عنوان مدیر ارشد مشترک سرمایه گذاری در بزرگترین صندوق پوشش ریسک جهان تحت عنوان Bridgewater Associates فعالیت دارد. او این صندوق را به پنجمین شرکت خصوصی مهم در آمریکا تبدیل کرده است.

روش ها و اصول دالیو نقشی کلیدی در رسیدن Bridgewater به جایگاه فعلی آن ایفا کرده اند. فلسفه وی بر این تفکر بنا شده که «روابط علت و معلول، کلید درک واقعیت های پیچیده هستند».

کن گریفین (Ken Griffin)

کن گریفین
معرفی و پرداختن به نقاط برجسته در سابقه حرفه ای کن گریفین

کنث کوردل گریفین مدیر صندوق پوشش ریسک، کارآفرین، سرمایه گذار آمریکایی و یکی از بهترین تریدرهای دنیا است. او بنیان گذار، مدیرعامل، مدیر ارشد مشترک سرمایه گذاری و مالک 80 درصد از سهام صندوق چند ملیتی Citadel LLC است. همچنین، گریفین مالکیت یکی از بزرگترین بازارسازها در آمریکا تحت عنوان Citadel Securities را بر عهده دارد.

گریفین سرمایه گذاری را از سن پایین در سال 1986 و از اتاق خوابگاه خود در دانشگاه هاروارد آغاز کرد. سال بعد، او یک صندوق پوشش ریسک کوچک با بهره گیری از تحلیل کمّی راه اندازی کرد. در سال 1990، یک سال پس از فارغ التحصیلی Griffin، شرکت سیتادل راه اندازی شد.

جیمی سیمونز (Jim Simons)

جیم سیمونز
جیم سیمونز کیست؟ معرفی و بررسی تاریخچه حرفه ای Jim Simons

جیمز هریس سیمونز یک مدیر صندوق پوشش ریسک، سرمایه گذار و ریاضی دان آمریکایی است. او بنیان گذار صندوق پوشش ریسک کمّی Renaissance Technologies است. این صندوق حدود 50 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت خود دارد.

سیمونز موسسه Renaissance Technologies را در سال 1982 تاسیس کرد و در 2010 بازنشسته شد، با این حال او هنوز نقش کلیدی در این صندوق ایفا کرده و از دارایی آن سود می برد.

استنلی دراکن میلر (Stanley Druckenmiller)

استنلی دراکن میلر
آشنایی با دراکن میلر و بررسی زندگی حرفه ای این معامله گر

استنلی فریمن دراکن میلر یک سرمایه گذار میلیاردر و مدیر سابق صندوق پوشش ریسک آمریکایی است. او بنیان گذار و رییس سابق صندوق دوکسن کپتال (Duquesne Capital) است که آن را در سال 2010 تعطیل کرد. در آن زمان، این صندوق بیش از 12 میلیارد دلار دارایی داشت.

دراکن میلر تا سال 2000 برای سوروس کار می کرد. آن دو در سال 1992 پوزیشن شورت برای پوند بریتانیا باز کردند و از این طریق، به سود شگفت آوری دست یافتند. او پیرامون علاقه خود به افراد جوان تر می گوید: «من عاشق گذراندن وقت با بچه ها هستم. زمانی که 27 ساله بودم، درک نمی کردم که چرا 70 ساله ها خواهان وقت گذرانی با من بودند. اکنون، [این موضوع را] درک می کنم و در تلاشم تا انرژی آنها [جوانان] را دریابم».

پل تودور جونز (Paul Tudor Jones)

پل تودور جونز
معرفی و بررسی تاریخچه فعالیت های معاملاتی و سرمایه گذاری پل تودور جونز

نوبت به معرفی یکی دیگر از بهترین تریدرهای دنیا رسید. او یک مدیر صندوق پوشش ریسک و میلیاردر آمریکایی است. جونز در سال 1980 صندوق خود تحت عنوان Tudor Investment Corporation را در قالب یک موسسه مدیریت دارایی در استمفورد تاسیس کرد. همچنین، وی در 1988 به طور مشترک بنیاد رابین هود را با هدف کاهش فقر در نیویورک سیتی تشکیل داد.

تودور جونز به معاملات کلان به ویژه پوزیشن روی نرخ بهره و ارزها شهرت دارد. در حال حاضر، ارزش دارایی خالص او به بیش از 8 میلیارد دلار می رسد.

بیل هوانگ (Bill Hwang)

بیل هوانگ
آشنایی با بیل هوانگ و شرح مختصر سابقه فعالیت های حرفه ای این سرمایه گذار

سونگ کوک هوانگ یک سرمایه گذار و معامله گر متولد کره با ملیت آمریکایی است. او بنیان گذار و رییس موسسه Archegos Capital Management بود؛ موسسه ای که با ورشکستگی در مارس 2021 خسارات سنگینی را برای چند بانک سرمایه گذاری برجسته به دنبال داشت.

بر اساس اطلاعات درج شده در پرونده های مالیاتی هوانگ، او یک بنیاد خیریه تحت عنوان The Grace and Mercy با 500 میلیون دارایی نیز راه اندازی کرده است تا به نوعی مالیات کمتری پرداخت کند!

استیو کوهن (Steve Cohen)

استیو کوهن
معرفی استیو کوهن و بررسی سوابق او در زمینه سرمایه گذاری و معاملات

استیون کوهن یک مدیر صندوق پوشش ریسک آمریکایی است. همچنین، او از 2020 تاکنون مالکیت بیش از 97 درصد از سهام تیم بیس بال New York Mets در لیگ MLB آمریکا را بر عهده دارد.

وی چندین سال ریاست یکی از موفق ترین صندوق های تاریخ تحت عنوان SAC Capital را در دست داشت؛ با این حال چند سال قبل معاملات داخلی آنها لو رفت و همین موضوع منجر شده تا کوهن نه تنها این شرکت را تعطیل کرده بلکه 1.8 میلیارد دلار جریمه پرداخت کند. در حال حاضر، این سرمایه گذار نزدیک به 20 میلیارد دلار دارایی خالص دارد.

سخن پایانی

در این مقاله با مفهوم تریدر و چندی از بهترین و شاخص ترین افراد فعال در این حوزه آشنا شدیم. اگر به فعالیت در بازارهای گوناگون علاقه دارید، مطالعه زندگی و استراتژی های بهترین تریدرهای دنیا می تواند به شما در موفقیت کمک زیادی کند و نشانه هایی برای کاهش ضرر را به ارائه دهد. امیدواریم سال ها بعد شما هم یکی از موفق ترین تریدر های جهان باشید!

سوالات متداول

✔️ تریدر کیست؟

تریدر کسی است که در بازارهای مالی به معامله با هدف کسب سود می پردازد.

✔️ آیا به سرمایه گذاران، معامله گر هم می گویند؟

به طور کلی نمی توان تمام سرمایه گذاران را معامله گر در نظر گرفت.

✔️ چند درصد تریدر ها موفق هستند؟

در مجموع 80 درصد از معامله گران روزانه در دو سال نخست فعالیت از این حوزه خارج می شوند؛ پس می توان گفت که تنها حدود 20 درصد از تریدر ها موفق می شوند.

درج نظر